Mikołajki

Ho, ho, ho! Mamy grudzień, a co za tym idzie? Oczywiście, że Mikołajki. To ulubione święto dzieci, które do brodacza w czerwonym ubraniu piszą listy z życzeniami. Nie można zapomnieć także o dorosłych, którym niesamowicie dobrze kojarzy się 6 grudnia i mimo wieku, co roku celebrują Mikołajki - czy to w pracy, na studiach, czy po prostu w gronie znajomych. To świetna okazja do integracji i podtrzymania miłej atmosfery w miejscu pracy czy nauki. Mikołajki to miłe święto i mają przypominać o znaczeniu dzielenia się z innymi, o wartościach takich jak dobroć, hojność i troska o drugiego człowieka. To również symboliczne rozpoczęcie okresu świątecznego, który w grudniu nabiera coraz bardziej magicznego charakteru.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

04.12.2024 w ramach zbliżających się Mikołajek i Międzynarodowego Dnia Wolontariusza nasi uczniowie odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Puławach. Podczas spotkania zarówno uczestnicy jak i uczniowie mogli wzajemnie, we wspólnej zabawie miło spędzić niezapomniane, radosne chwile. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zostali obdarowani słodkimi upominkami własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów naszego liceum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy myślą, patrzą i czynią sercem.

Turniej ping-ponga

Tradycją szkoły stało się, że jak co roku w listopadzie w naszej szkole rozgrywany jest Szkolny Turniej Ping-Ponga. Po wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!

Wyjazd na wykład o Czesławie Miłoszu

Od wielu lat istnieje w Polsce tradycja, że Sejm i Senat wybierają wybitne postaci, o których szczególnie powinniśmy pamiętać. W dwudziestą rocznicę śmierci poety – rok 2024 ustanowiono Rokiem Czesława Miłosza. Z tej okazji nasi uczniowie udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu, gdzie mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej sylwetki naszego Noblisty. Uczniowie poznali biografię poety. Z fragmentów artykułu Miłosza dowiedzieli się o przyczynach emigracji poety. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę jego twórczości. 

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku w dniu 11-ego listopada obchodziliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To ważne święto narodowe, które przypomina o historycznych wydarzeniach z 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach zaborów odzyskała suwerenność. Niepodległość to nie tylko brak zaborców, ale także odpowiedzialność za naszą ojczyznę. Wartości takie jak patriotyzm, szacunek dla tradycji oraz dbałość o naszą kulturę powinny być dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Należy pamiętać również o bohaterach, walczących za naszą wolność, którzy z poświęceniem stawiali czoła przeciwnościom losu.

Szkoła do Hymnu

Z dumą informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”, organizowanej z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki.
To wyjątkowe wydarzenie, mające na celu uczczenie Święta Niepodległości, jednoczy uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkół w całym kraju, a także poza jego granicamiDnia 8 listopada, punktualnie o godzinie 11:11, cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”.
Ta symboliczna chwila była wyrazem naszego patriotyzmu, szacunku dla historii Polski oraz hołdem złożonym wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości.

Szkoła pamięta

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Ch. P. Aignera w Puławach w dniu 04.11.2024r. po raz kolejny włączyło się do akcji "SZKOŁA PAMIĘTA", upamiętniającej ważne postacie i wydarzenia dla naszej wspólnoty. Podjęte inicjatywy cieszą się dużym zainteresowaniem w środowisku szkolnym i są też okazją by uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy zapisali się w historii zarówno ogólnonarodowej, jak i tej lokalnej.

Raj jesienny

Jesień jest porą roku, kiedy przyroda przygotowuje się do zimowego snu. Liście drzew przybierają ciepłe odcienie żółci, pomarańczy i czerwieni, zanim opadną, tworząc kolorowe dywany na ziemi. Te widoki budzą w nas uczucie nostalgii, przypominając o cykliczności natury i przemijaniu. Uczniowie naszej szkoły spacerując po parku czy lesie, mogli poczuć głęboką więź z przyrodą i refleksję nad upływem czasu.

Dzień Nauczyciela

W Dniu Nauczyciela uroczyście przyjęliśmy do naszego grona nowych uczniów. Potem świetnie się bawili zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. 

Pomoc powodzianom

Dziękujemy za przekazanie darów. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

Z nowymi siłami powracamy do pracy. 

Zakończenie roku szkolnego 2023/24

Tym razem powstały śliczne doniczki. 

Zajęcia ceramiczne

Tym razem powstały śliczne doniczki. 

Gra terenowa z okazji Dnia Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy przed majówką grę terenową z wyznaczonymi w aplikacji punktami orientacyjnymi. Do każdego punktu przypisany był quiz z dziedziny biologii, chemii i geografii związany z ochroną przyrody. Na trasie gry pozbieraliśmy też śmieci. 

III miejsce w konkursie UMCS-u „3D EduArt” dla Juliana Jasińskiego

Z dumą informujemy, że praca naszego koła projektowania i druku 3D zaowocowała 3-ciąnagrodą dla Juliana Jasińskiego w kategorii "Najlepszy projekt do druku 3D". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22.05.2023 w Centrum ECOTECH-COMPLEX.  Serdecznie gratulujemy. 

Pożegnanie absolwentów

Ze smutkiem pożegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów. Cieszymy się, że byliście z nami. Życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. 

Zajęcia ceramiczne

Na każdych warsztatach powstają piękne dzieła!

Warsztaty pedagogiczne

Pani dyrektor Maria Pawelec przeprowadziła ciekawe warsztaty pedagogiczne nt. odpowiedzialności, lojalności, hejtu i zaufania. Uczniowie zaangażowali się na całego.

Dzień liczby π

" W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów " - Euklides
Co roku w ramach Dni Umysłów Ścisłych organizujemy konkursy lub turnieje matematyczne, po to, aby dać uczniom możliwość poznania innego oblicza matematyki. Pani Dyrektor Maria Pawelec, goszcząc na naszych spotkaniach z matematyką, zawsze okazuje radość z powodu rosnącego wśród uczniów zainteresowania królową nauk...
Uroczyste podsumowanie tegorocznych konkursów matematycznych odbyło się 26 marca 2024 roku. Temat jednego z nich brzmiał: „MATEMATYKA w obiektywie”. Celem tego konkursu było dostarczenie zdjęcia wykonanego dowolną techniką i będącego artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym. Dostarczono wiele pomysłowych prac. Komisja konkursowa była mile zaskoczona wyobraźnią autorów zdjęć i ich spostrzegawczością w widzeniu otaczającego świata. Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe, ale udało się wyłonić zwycięzców. Najciekawszą pracą okazała się praca Martyny Bartnik, zatytułowana „Proporcja skandynawska”, na drugim miejscu uplasowała się praca Mileny Drzazgi pt. „Równoległość płaszczyzn”, a trzecie miejsce zajęły dwie prace: Mateusza Frąckiewicza zatytułowana „Rozeta – ciekawą figurą geometryczną” oraz Andrzeja Bąby – „Miododajne sześciokąty”. Pani Urszula Miszkiewicz, gratulując zwycięzcom tego konkursu podziękowała też licznej grupie uczniów biorących udział w turnieju matematycznym „Dzień Matematyki z polskimi przysłowiami” oraz w konkursie „Rozwiąż rebus”. W turnieju wzięły udział dwie drużyny pięcioosobowe: drużyna dziewcząt „Mądre sówki” i chłopców – „Dzieci Pitagorasa”. Każda grupa dążyła do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Gra była warta świeczki, bo oprócz słodkiej nagrody drużyna walczyła o piątki z matematyki dla uczestników swojej grupy. Największą liczbę punktów zdobyła drużyna „Mądre sówki” reprezentowana przez dziewczęta z klasy drugiej. Natomiast w konkursie „Rozwiąż rebus” zwyciężył Julian Jasiński z klasy trzeciej. To wyjątkowe spotkanie z matematyką odbyło się 14 marca i z udziałem Pani Dyrektor Marii Pawelec oraz nauczycieli, którzy sprawdzając swoje umiejętności matematyczne świetnie bawili się razem z uczniami, próbując ich wypieków - ciasteczek w kształcie liczby π, cyferek i figur geometrycznych.

Zajęcia ceramiczne

Uczniowie, którzy tego potrzebują, na zajęciach ceramicznych mogą usprawnić motorykę małą. 

CheckIT 2024

Po raz drugi byliśmy uczestnikami lubelskiej konferencji informatycznej dla młodzieży organizowanej przez UM Lublin. Tematem przewodnim wykładów była sztuczna inteligencja. Odwiedziliśmy też stoiska pokazowe z drukarkami 3D, robotami, dronami, VR a także stoiska gamingowe lubelskich twórców gier, firm IT, uczelni i kół naukowych.

Dzień języka ojczystego

Dzień języka ojczystego przypada na 21.02. Z tej okazji powstała gazetka.

Walentynki

"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie." Antoine de Saint Exupery

Dzień św. Mikołaja

Na Mikołajki, podobnie jak w ubiegłym, zaplanowaliśmy wizytę w Puławskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Dla podopiecznych stowarzyszenia przygotowaliśmy słodkie upominki. 

Narodowe Święto Niepodległości

 Nasi uczniowie reprezentowali szkołę podczas miejskich obchodów święta, gdzie po Mszy św. na Włostowicach złożyli hołd pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości.  

Szkoła pamięta!

Przed świętem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy wspólnie cmentarz wojskowy. Chwała bohaterom, poległym za naszą obecną wolność!

Przerwa na czytanie

Rajd pieszy

Dzień edukacji narodowej  2023

Tradycyjnie, w Dzień Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie na uczniów liceum.

Prelekcja Policji

Prelekcja dotycząca zagrożeń współczesnej młodzieży poprzez narkotyki, dopalacze, cyberprzestępczość. Procedura postępowania osoby pokrzywdzonej oraz konsekwencje prawne osoby nieletniej, pełnoletniej za popełnienie tego rodzaju wykroczeń i przestępstw.

Narodowe czytanie 2023

Panie polonistki po raz kolejny zaangażowały młodzież naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim Narodowym czytaniu. 

Tym razem lekturą była książka "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej.

Zakończenie roku szkolnego 2022/23


Konkurs logiczny KUL

Logicznie rzecz biorąc... mamy finalistkę 😁

Drzwi otwarte na Komendzie Policji

30 maja 2023 odwiedziliśmy Komendę Policji, która organizowała drzwi otwarte w jednostkach Policji. Cel akcji, to "wzmocnienie działań na rzecz edukacji i promocji bezpieczeństwa wśród młodzieży."

Warsztaty ceramiczne

Podjęliśmy współpracę z Panią Ireną Rucz, która w pobliskim budynku organizuje dla nas fantastyczne warsztaty ceramiczne - relaksującą artoterapię. Jest to kolejny argument, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły.

Pożegnanie absolwentów

28 kwietnia 2023 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego klasy IV. Uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w życie szkoły. Każdy z Was wniósł swoją osobowość i młodzieńczy optymizm, a Wasze problemy były i są naszymi problemami. Zabieracie w dalszą drogą cały bagaż doświadczeń i wspomnień. Zapamiętajcie jednak słowa Marka Grechuty: "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy". Powodzenia w dorosłym życiu!

Polub matematykę

„Diamenty talentu matematycznego drzemią w każdej szkole i w każdej klasie,
a wszystkim nam chodzi o to, aby tę drzemkę przerwać.”

We wtorek, 14 marca 2023 roku organizując trzy konkursy matematyczne, dołączyliśmy do ponad setki szkół z całej Polski, które świętowały Dni Umysłów Ścisłych. ...
Aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać jej inne oblicze został przeprowadzony konkurs o tytuł MATEMATYCZNEGO MISTRZA ORTOGRAFII 2023. Pani Dyrektor Maria Pawelec, inaugurując ten konkurs, wyraziła swoje zadowolenie z naszego zainteresowania królową nauk i życzyła nam osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Uczestnicy dyktanda musieli się wykazać umiejętnościami z dziedziny ortografii i opanowania zasad pisowni z języka polskiego oraz znajomością języka matematycznego. „Równania tożsamościowe i sprzeczne, graniastosłupy i ostrosłupy, trójmiany i wyróżniki” to tylko kilka przykładów trudnych wyrazów z dyktanda.

Do zmagań o tytuł Matematycznego Mistrza Ortografii przystąpiło jedenastu uczniów naszego liceum. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki matematyki i języka polskiego panie Urszula Miszkiewicz i Iwona Rusiecka . Zwycięstwo wywalczyła Julia Wociór z klasy 4, na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Witaszek z tej samej klasy, a trzecie miejsce zajął uczeń klasy 2 Damian Molenda. Gra była warta świeczki, bo oprócz pamiątkowego dyplomu i nagrody rzeczowej ufundowanej przez szkołę, uczniowie walczyli o piątki z matematyki i języka polskiego.

To wyjątkowe spotkanie z matematyką było połączone z degustacją własnoręcznie przygotowanych wypieków - ciasteczek w kształcie liczby π, cyferek i figur geometrycznych.

Tego samego dnia został przeprowadzony po raz pierwszy w naszej szkole TURNIEJ MATEMATYCZNY „Pieniądze to nie wszystko”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl. Wzięły w nim udział cztery drużyny dwuosobowe z klas pierwszej i drugich oraz czwartej. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną.

Największą liczbę punktów zdobyła drużyna reprezentowana przez Oliwiera Trzpila z klasy 2 i Szymona Dadeja z klasy 1.

W grze „w okręty” nadzorowanej przez panią Annę Mróz wyróżnili się uczniowie klasy 2: Michał Dybisz – I miejsce, Zuzanna Kowalik – II miejsce i Bartosz Sadłocha – III miejsce. Uczestnicy tej gry, wykorzystując wiedzę matematyczną wykazali się umiejętnościami odczytywania i zapisywania położenia punktów w układzie współrzędnych oraz opracowania trafnej strategii w grze.

Zwycięzcom turnieju i gry wręczono słodkie nagrody.

Konkursy były dla uczniów dobrą zabawą i lekcją matematyki.

Julii gratulujemy uzyskania tytułu MATEMATYCZNEGO MISTRZA ORTOGRAFII 2023, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursach.

Kiermasz wielkanocny

Przed Świętami Wielkanocnymi zorganizowaliśmy kiermasz. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Pracownikom szkoły za śliczne rękodzieła. Przysłużyła się nawet drukarka 3D, która też zniosła jajko 🙂 Udało się zebrać kwotę, za którą zakupimy ławkę na taras. W słoneczne dni lubimy uczyć się na powietrzu. 

Wyjazd na checkIT'2023

W dniach 07.03.2023 r. wyjechaliśmy do Lublina na konferencję CheckIT,  jednego z największych wydarzeń informatycznych, skierowanego przede wszystkim do uczniów i szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli informatyki. Wydarzenie miało pokazać, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość. Check IT organizowane jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży informatycznej.

Tłusty czwartek

Pączki, pączki, chrusty, chrusty, niechaj żyje czwartek tłusty!

Walentynki

"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie." Antoine de Saint Exupery

Mamy pufy!

Lekcja przedsiębiorczości odrobiona! Z dochodu uzyskanego na kiermaszu świątecznym zamówiliśmy wygodne siedziska.

Wigilia szkolna

Przed Świętami podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze.

Kiermasz świąteczny

Przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy kiermasz wewnątrzszkolny. Za zebrane fundusze zamierzamy kupić pufy na szkolny korytarz. Chcemy, żeby wspólna przestrzeń była jeszcze bardziej przyjazna dla naszych uczniów

Mikołajki

Przed wspomnieniem św. Mikołaja uczniowie i pracownicy naszej szkoły piekli domowe ciasteczka na prezent dla podopiecznych Puławskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Z przygotowanymi paczkami odwiedziliśmy ich 5.12.2022 r., a kolejnego dnia we własnym gronie cieszyliśmy się wyśmienitym smakiem naszych wypieków.

Spotkanie z policją

Naszą szkołę odwiedziła ostatnio p. policjantka z prelekcją  na temat zagrożeń cyberprzemocą, dopalaczami, narkotykami itp.

Wizyta u Prezydenta Miasta

W dniu 17.11.2022 r. panią Dyrektor, przedstawicieli rodziców i uczniów naszej szkoły oraz członków Puławskiego Towarzystwa Edukacyjnego podjął Prezydent Miasta Puławy. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę przekazaliśmy efekt pracy szkolnego kółka druku 3D. Reprezentantem uczniów był Julian Jasiński, współtwórca projektu miniaturki Świątyni Sybilli.

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień przed Świętem Niepodległości o godz. 11:11 w łączności ze szkołami w całym kraju odśpiewaliśmy hymn narodowy. Wysłuchaliśmy też prelekcji historycznej oraz pieśni patriotycznych. Nasza reprezentacja była również obecna podczas miejskich obchodów święta, gdzie po Mszy św. na Włostowicach złożyliśmy hołd pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości. #szkoladohymnu

Szkolny turniej tenisa stołowego

Na początku listopada rozegraliśmy szkolny turniej ping-ponga. Zwycięzcom gratulujemy!

Szkoła pamięta 2022

Przed świętem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy wspólnie cmentarz wojskowy. Chwała bohaterom, poległym za naszą obecną wolność!

#szkolapamieta

Przerwa na czytanie

26 października długa przerwa przeznaczona była tylko na czytanie. Wzięliśmy udział w w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Wycieczka do Krzemionek Opatowskich

W dniu 24.10.2022 wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Zwiedzaliśmy wystawę stałą w budynku muzeum, trasę turystyczną z podziemiami oraz zrekonstruowaną osadę neolityczną.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie klasy pierwszej

Cieszymy się, że nowi uczniowie wstąpili w nasze progi. Życzymy samych sukcesów.

Światowy Dzień Zwierząt

4 października - to wyjątkowa data dla miłośników zwierząt.  Społeczność naszej szkoły z pewnością zalicza się do grona tych, dla których nie jest obojętny los bezpańskich psów i kotów. Świadczy o tym tegoroczna zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska w Puławach. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszej akcji!!!

Na Kiermasz Albertyński

organizowany przez puławskie koło Towarzystwa Brata Alberta wykonaliśmy odlewy gipsowe.

"Z mikroskopią za pan brat"...

to tytuł projektu, w którym uczestniczyliśmy w ramach tegorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia laboratoryjne odbyły się 16.09.2022r., a za ich organizację odpowiadał Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. W trakcie ćwiczeń uczniowie samodzielne wykonywali preparaty mikroskopowe z liści tytoniu, pyłku roślin, strzępek grzybni, drożdży...  prowadzili ich obserwacje. Lekcja biologii w profesjonalnym laboratorium pozwoliła poszerzyć wiadomości i zdobyć nowe umiejętności.

Narodowe czytanie

Wakacyjne remonty...

Zakończenie roku szkolnego 2021/22

Dzień Dziecka

... był okazją do wspólnego ogniska i turnieju gier planszowych.

Nasze breloczki reklamowe

... powstają w szkolnej pracowni komputerowej od pomysłu do efektu końcowego. Pracujemy też nad modelem Świątyni Sybilli projektu naszego patrona.

Rozdanie świadectw absolwentom

Pożegnaliśmy absolwentów. Życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Odwiedzajcie nas!

Przed Świętami Wielkanocnymi

Wizyta w Muzeum Czartoryskich

W dniu 28.03.2022 r. odwiedziliśmy pobliskie Muzeum Czartoryskich. Ekspozycja stała i wystawa "W podróży" okraszone opowieściami pani przewodnik zrobiły na nas duże wrażenie.

Zbiórka elektroodpadów

W dniach 10-15.01.2022 r.  wspólnie z Polską Korporacją Recyklingu zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci. W ciągu tygodnia zebraliśmy ich blisko tonę! Nadrzędnym celem zbiórki było pogłębienie wrażliwości ekologicznej naszych uczniów, a tym samym dbałości o stan środowiska.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

40-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Z okazji 40-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, pan Mariusz Bednarski wygłosił interesującą prelekcję na temat tamtych wydarzeń. Dziękujemy!

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - tak jak my, uczniowie z tzw. „Aignera”.

Zachęceni przez nauczycielkę matematyki, wspierani przez rodziców, panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły, przystąpiliśmy do działania, którego efektem było przygotowanie 27 upominków mikołajowych dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Puławach.


Organizowanie pomocy innym połączyliśmy ze wspólnym celebrowaniem mikołajek uczniów z nauczycielami naszej szkoły. W tym dniu dawanie prezentów było równie przyjemne, jak ich otrzymywanie, a przy tym poświęcony czas był wypełniony radością i uśmiechem.

Szkoła do hymnu

W dniu 10.11.2021 o godz. 11:11, mimo wysokiej absencji i nauczania zdalnego, dołączyliśmy do ogólnopolskiego śpiewania hymnu narodowego. #szkoladohymnu

Szkoła pamięta

Przed świętem Wszystkich Świętych wzięliśmy udział w akcji #szkolapamieta. Nasi uczniowie pamiętają o puławskim poecie - Jerzym Harasymowiczu i poległych w obronie Polski.

Szkolny turniej tenisa stołowego

Na jesienny spleen  sposób znalazła energetyczna pani Ania od WF-u. 26.10.2021 zorganizowała szkolne rozgrywki ping-ponga. Zwycięzcom gratulujemy!

Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października, przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Puławach. Chętnych do udziału w akcji nie brakowało! Wierzymy, że przekazane przez nas dary sprawią radość podopiecznym schroniska. 

Lubelski Festiwal Nauki

W ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, odbywającego się w terminie 18-24 września 2021 roku, prezentowanych było wiele ciekawych projektów naukowych i kulturalnych. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tegorocznym wydarzeniu.

W dniu 20 września br. najpierw odwiedziliśmy Uniwersytet Medyczny w Lublinie, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, przybliżających anatomię i fizjologię ludzkiego ciała. Zapoznaliśmy się z podstawowymi badaniami, między innymi: osłuchiwaniem płuc za pomocą stetoskopów, osłuchiwaniem serca, pomiarem ciśnienia tętniczego i tętna, a także pulsoksymetrią. Przez chwilę mogliśmy się wcielić w rolę lekarza, co stanowiło ciekawe doświadczenie. 


Kolejnym miejscem naszego spotkania z „Nauką bez granic” był Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Biologii i Biotechnologii. Pani dr hab. Małgorzata Wrzesień oraz pani mgr inż. Karolina Tymoszuk przygotowały i poprowadziły wartszaty, podczas których mogliśmy za pomocą kluczy i sprzętu laboratoryjnego rozpoznawać różne rodzaje surowców tkankowych (kwiaty, owoce, korzenie, liście) oraz beztkankowych (olejki, oleje, miody), wykorzystywanych w kosmetologii i lecznictwie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i bez wątpienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Z kolei w dniu 21 września, uczestniczyliśmy w lekcji terenowej, która odbyła się w stacji agrometeorologicznej przy IUNG w Puławach, który włączył się w organizację festiwalu. Po dotarciu na miejsce, po terenie stacji oprowadzał nas jej pracownik, który w ciekawy sposób zaznajomił nas z pracą meteorologa. Z bliska mogliśmy obejrzeć poszczególne przyrządy do pomiaru różnych elementów pogody. Pan meteorolog wyjaśnił nam na czym polega jego praca, jak są opracowywane i do czego służą zbierane tu informacje o pogodzie. Pobyt w stacji meteorologicznej upłynął nam szybko, a uzyskane informacje poszerzyły naszą wiedzę w tej dziedzinie i mogą nam się kiedyś przydać.

Druk 3D

Pod koniec roku szkolnego 2020/2021 na lekcjach informatyki mieliśmy możliwość zaprojektowania w programie Tinkercad  i wydrukowania na drukarce 3D własnych trójwymiarowych obiektów. Wydrukowaliśmy m.in. własną biżuterię, kostki do gry i... astrobota.